<style>.lazy{display:none}</style> Maltepe Diyaliz Merkezi -

Maltepe Diyaliz Merkezi

Boğaziçi Diyaliz, Maltepe diyaliz merkezleri arasında kendini göstererek böbrek yetmezliği yaşayan kişilere kapılarını açıyor. Boğaziçi Diyaliz sayesinde Maltepe diyaliz tedavisi görmek isteyen kişiler için bir diyaliz kurumu kazanmış oluyor. Maltepe çevresinde yaşayan, diyaliz tedavisi görme ihtiyacı olan ve bu tedaviyi tamamen deneyimli bir kadrodan almak isteyen kişiler için Boğaziçi Diyaliz yeni nesil cihazlarıyla hizmet sunuyor. Özel bir diyaliz kurumu olan Boğaziçi Diyaliz, diyaliz hizmeti almak isteyen kişilere bu durumun geri dönüşünü sadece kalitesiyle ve insan sağlığına verdiği değerle yapıyor. Diyaliz tedavisi gören kişilerin daha iyi koşullarda ve daha konforlu bir tedavi görmeleri, bu sırada da uzun saatlerce diyaliz merkezinde beklerken psikolojik açıdan yıpranmamaları için Boğaziçi Diyaliz birçok hizmet sunuyor. LCD TV ve Wi-Fi erişimi sayesinde burada tedavi gören ve uzun süre burada kalan kişiler bu zaman boyunca sadece beklemek zorunda kalmadan bir şeyler izleyebiliyor ya da internete erişim kurarak zaman geçirebiliyor. Diğer diyaliz merkezlerine bakıldığında elbette tedavi görmek isteyen kişilerde Maltepe özel diyaliz merkezleri ücretleri konusunda bir endişe oluşuyor. Ancak SGK anlaşmalı bir kurum olduğu için burada tedavi görmek isteyen kişilere çok yüksek bir ücretlendirme de yapılmıyor. Maltepe özel diyaliz merkezleri hakkında yaşanan ücretlendirme endişesi de burada son bulmuş oluyor. Çünkü Boğaziçi Diyaliz herhangi bir ücret farkı almadan, diğer Maltepe diyaliz fiyatları ile araya hiçbir fark koymadan, tecrübeli kadrosuyla insanlara en iyi düzeyde sağlık hizmeti sunuyor.

Adres: Kaynarca, Sahil Blv No:49, 34890 Pendik/İstanbul

Maltepe Hemodiyaliz Merkezi

Diyaliz tedavisinin bir parçası olan hemodiyaliz hizmeti Boğaziçi Diyaliz’in Maltepe hemodiyaliz merkezleri ile veriliyor. Yalnızca Maltepe ve çevresinde yaşayan kişiler için değil, diğer bölgelerde yaşayan kişiler için de servisler çıkartan Boğaziçi Diyaliz; böbrek yetmezliği çeken hastaların evleri ile Maltepe özel hemodiyaliz merkezleri arasında rahatça ulaşım sağlayabilmesine yardımcı oluyor. Hemodiyaliz merkezlerinde bulunan sağlıklı iklimlendirme sistemleri ile hastaların herhangi bir rahatsızlık çekmeleri gibi bir olasılık bırakmayan Boğaziçi Diyaliz, burada tedavi gören herkes için hem son derece sağlıklı hem de son derece güvenilir bir ortam yaratıyor. Bununla birlikte her yerden gelecek olan kişiler için Maltepe hemodiyaliz tedavisi görülmesine uygun bir hal alıyor. Bu hizmetlerin ve tabii ki Boğaziçi Diyaliz’in özel bir diyaliz kurumu olmasının sonucunda burada tedavi görmeyi düşünen kişiler Maltepe diyaliz ücretleri konusunda ve bu ücretlerin oldukça yüksek olması konusunda endişe yaşayabilir. Ancak sağlık konusu devreye girdiğinde ücretlendirmenin hiçbir önemi kalmaması gerektiği de bilinmelidir. Bu yüzden Boğaziçi Diyaliz her ne kadar özel bir diyaliz kurumu olsa da böbrek yetmezliği çeken kişilerin tedavi sürecini ekonomik açıdan en az zorlukla, bulunabilecek en yeni ve en yüksek kalitede cihazlarla geçirmelerini ilke ediniyor. Bu sebeple diğer diyaliz merkezleri ile Maltepe diyaliz seans ücreti arasına bir fark konulmuyor ve ekstra bir ücretlendirme yapılmıyor. SGK anlaşması sayesinde Boğaziçi Diyaliz Merkezi’nde tedavi görmek isteyen kişilerin ücretinin bir kısmı devlet tarafından karşılanıyor ve bu kişiler zor duruma düşmüyor. Diyaliz tedavisi zorlu bir süreçtir, ancak Boğaziçi Diyaliz gibi insan sağlığını ön plana koyarak tecrübeli kişilerle çalışan bir kurum ile bu süreç en az zorlukla atlatılabilir.

Birtakım insanların böbrekleri çeşitli sebeplerle fonksiyonlarını yerine getiremeyebilir. Bu durum %80 ile %90 oranlarını bulduğunda ise insanlarda böbrek yetmezliği durumu ortaya çıkar. Böbrek yetmezliği ise kanda üre, kreatinin, fosfor ve potasyum gibi maddelerin birikmesine; yani kanın kirlenmesine yol açarak kişinin hayatını zora sokan bir durum haline gelir. Normal şartlarda bu durumda kişiye böbrek nakli yapılması gerekmektedir. Ancak böbrek bağışı yapan kişiler fazla olmadığı için böbrek nakli de yaygın olarak yapılamayan bir işlem halini almıştır. Böbrek nakli alamayan ya da böbrek nakli almak için sırada bekleyen kişilere ise diyaliz tedavisi uygulanması gerekir. Diyaliz tedavisi, kandaki atık maddelerin temizlenebilmesi için yapılan bir işlemdir.  Bu işlem böbreklerin çalışmasının yerini tutmasa da böbrek yetmezliği durumunda kişinin hayatını devam ettirebilmesi için esastır. Bu tedavi sürecinde kişi genellikle her biri 4’er saatten haftada 3 seans şeklinde diyaliz cihazına bağlanır ve vücudundaki atık maddeler bir filtre yardımıyla temizlenir. Diyaliz tedavisinin iki türü mevcuttur. Bunlardan biri hemodiyaliz, diğeri ise periton diyalizidir. Bu tedaviler hemodiyaliz ve diyaliz merkezlerinde uygulanmaktadır.

Galeri
Maltepe Diyaliz Merkezi