<style>.lazy{display:none}</style> Yalova Evde Diyaliz Hizmeti -

Yalova Evde Diyaliz Hizmeti

Yalova evde diyaliz hastanede diyaliz makinesine girmek zorunda olan hastalar için alternatif olan bir ev tedavi yöntemidir. Diyaliz merkezine gittiğinizde gerçekleştirilecek olan işlemlerin aynısı evinizde gerçekleştirilir.

Evde tedavi için başvuru yaptıktan sonra uzman doktorlar tarafından süreç gözden geçirilir. Evinize gelen uzman ekip ile tedavinin gerçekleştirileceği ekipman ve uygun ortam hazırlanır. Tedavinin en önemli unsuru hijyenik ortamın doğru şekilde sağlanmasıdır. Hijyeni sağlamak evinizde hastaneden daha kolaydır.

Hastaneler de sürekli temiz tutulan alanlar olsa da enfeksiyon riski her zaman olabilir. Evinizde tüm sürecin güvenli ve hijyenik bir şekilde sürdüğünden emin olursunuz. Diyaliz makinesi ve makinede kullanılacak olan materyallerin oranı yine doktorunuz tarafından belirlenir. Yalova ev diyalizi siz merkezdeyken size uygulanacak olan tedavi ve sürecin aynısının evinizdeyken uygulanmasıdır.

Adres: Kaynarca, Sahil Blv No:49, 34890 Pendik/İstanbul

Yalova Ev Hemodiyalizi

Tedavi devam ederken her ay bir kere doktor kontrolüne gidersiniz. Burada sonuçlar incelenir ve sürecin nasıl devam edeceğine yine doktor karar verir. Evde bulunduğunuz süre boyunca her zaman doktor gözetiminde olursunuz. Ayrıca 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz bir telefon numarası olur. Diyaliz merkezine giderken her ne kadar servis kullanıyor olsanız da trafik var ise bu epey zaman demektir.

Kış ayları için de hava koşulları yolculuğu zorlaştırabilir. Bu sebeple diyalize girdiğiniz her gün sizin için kaybedilmiş bir gün olur. Sağlıklı bir tedavi süreci için bir hastanın diyalizde kalma süresi 8 saat olmalıdır. Yalova ev hemodiyalizi sayesinde ihtiyacınız olduğu gün ve saat kadar tedaviyi devam ettirebilirsiniz.

Bazı hastaların 4 saatlik süren diyaliz süresi sonrasında yorgun hissettikleri gözlenmiştir. Bu yorgunluk eğer tedavi 8 saate çıkarılırsa görünmemektedir. Bu sebeple evde gerçekleştirilen tedavi hasta için her bakımdan avantajlıdır.

Galeri
Yalova Evde Diyaliz