Kocaeli Evde Diyaliz Hizmeti

Kocaeli ev diyalizi böbrek yetmezliği yaşayan hastalar için özel olarak uygulanan diyaliz tedavisinin merkeze gitmenize gerek kalmadan kendi evinizde uygulanan sürecidir. Evinizde uygulanan tedavinin merkezde uygulanan tedaviden farkı yoktur.

Evde tedavi sürecine başladıktan sonra ayda bir kere hastaneye kontrol için gitmelisiniz. Kan örneğinizi getirerek ya da merkezde olarak tedavi sürecinde ne durumda olunduğu ve en son geldiğinizden beri sürecin nasıl devam ettiği konusunda tetkik yapılır.

Kan tahlillerine göre eğer gerekiyorsa evde tedavinizde düzenlemeler gerçekleştirilir. Aynı zamanda doktor diyet sürecinizi, ilaç çizelgesini ve laboratuvar sonuçlarınıza gözden geçirir. Tüm bu tedavi süreci kusursuz bir şekilde ilerler. Evde diyaliz makinesine daha uzun süre bağlı kalabilirsiniz. Kocaeli evde diyaliz yüzde yüz güvenli ve avantajlıdır.

Adres: Kaynarca, Sahil Blv No:49, 34890 Pendik/İstanbul

Kocaeli Ev Hemodiyalizi

Diyaliz merkezine gelirken harcadığınız zaman ve enerjiden tasarruf etmiş olursunuz. Tedaviye başlamadan önce uzman kişiler evinize gelerek hazırlık yapar. Tedavi süresince alanında uzman doktorlar tarafından takip altında olursunuz. Evde kullanılan diyaliz makinesi merkezdeki makine kadar güvenli bir makinedir. Ülkemizde çok sayıda hasta olduğu için evde tedavi hasta için daha kaliteli bir süreç olmasını sağlar.

Böbrek yetmezliği olan biri bir hafta boyunca üç kez hastaneye giderek diyaliz makinesine bağlanmak durumunda olabilir. Bu şekilde hastanın günlük yaşantısı da oldukça fazla etkilenmiş olur. Ayrıca hasta için oldukça yorucu bir süreçtir. Kocaeli ev hemodiyalizi sayesinde günlük hayatınızdan çok fazla fedakarlık yapmamış olursunuz.

Merkeze gittiğiniz bir gün yol süreci, tedavi süreci ve sonra eve geri dönme süreci derken size tüm güne mal olabilir. Bu oldukça ciddi bir zaman kaybıdır. Evde tedavi ile hastanın bu şekilde mağdur olmasının da önüne geçilmiş olur.

Kocaeli evde diyaliz sayesinde her hastanın ihtiyacı olduğu kadar saatte diyalize bağlı olması daha kolay olur. Uzmanlar tarafından önerilen süre haftanın üç günü ve her seansta 8 saat makinede durulmasıdır.

Diyaliz merkezine giden biri için her seferinde bu sürenin tam olarak doldurulması zor olabilir. Oysa kendi evinizde hem rahat bir ortamda hem de tam ihtiyacınız olduğu kadar diyaliz makinesine bağlı olabilirsiniz. Saat ne kadar uzun olursa kan temizleme işlemi de o kadar doğru şekilde gerçekleşir.

Bu tedavi sayesinde hastalar daha kaliteli ve uzun ömürlü bir yaşama kavuşurlar. Eğer 4 saat yerine 8 saat diyalize bağlama gerçekleştirilirse hastalar seans bittiğinde kendilerini yorgun hissetmezler. Kocaeli ev hemodiyalizi sonrası tam sürede süreç bittiğinde tansiyon düşmesi ya da halsizlik gibi semptomlar da görülmez.

Diyaliz doğru sürede bağlı kaldığında hastanın iştahının arttığı ve kilo aldığı tespit edilmiştir. Ülkemizde ilk olarak 2010 senesinde kullanılmaya başlanan Kocaeli ev diyalizi dünyada olduğu gibi ülkemizde de hastaların tedavi sürecinin kalitesini arttırmıştır.

Gelecek senelerde evde tedavi olan diyaliz hastalarının sayısının çok daha fazla artacağı bilinmektedir. Evde tedavi süreci başladığında hasta uzman doktorla görüşerek kendi sürecini planlayabilir. Bu şekilde kendi hayatının yönetimini yeniden kendi eline almış olur.

İş hayatı ve sosyal hayatı gördüğü tedaviden daha az etkilenir. Haftanın üç günü diyaliz merkezine gitmek onun gündelik sorumluluklarını da etkileyeceği için tedavi sürecine stres eklenmemesi imkansızdır. Evde tedavi olduğunuzda bu stresten tamamen kurtulmuş olursunuz. Konforlu hissettiğiniz bir yerde her şey sizin kontrolünüzde olarak tedavi görürsünüz. Hastanın iyileşme sürecine oldukça olumlu etki ettiği uzman kişilerce kanıtlanmıştır ve her sene bu sayı artmaktadır.

Galeri
Kocaeli Evde Diyaliz